Sklep e-hunter.pl

Blog

Ubezpieczenie psa

Ubezpieczasz swojego psa/kota? Wiele osób (co możemy stwierdzić na podstawie przeprowadzonego krótkiego śledztwa) nie wie, że istnieje taka opcja. W Polsce jest to mało popularne – ale na rynku pojawia się dużo ofert co świadczy o tym, że świadomość na ten temat rośnie.

OC w życiu prywatnym

Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule – właściciele ponoszą odpowiedzialność za szkody ponoszone przez swoje zwierzęta. Najczęstszym rodzajem ubezpieczenia zwierząt domowych jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym wykupione przez właściciela psa (oferowane jest w ramach szerszego pakietu polisy). Tego rodzaju ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów za szkody wyrządzone przez zwierzę (mienia bądź na osobie).

*Taki rodzaj oferty znajdziesz w: Compensa, Hestia, Allianz, Warta, Link4, Axa, PZU.

 

Rozszerzone oferty

Oferty ubezpieczenia zwierząt stale się rozszerzają. Na rynku możemy wyróżnić:

– zwrot poniesionych kosztów leczenia na ratowanie życia bądź zdrowa zwierzęcia (w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku). Firmy oferują między innymi zwrot kosztów leczenia (oczywiście z wcześniej podanym limitem), koszt uśpienia, konieczności kremacji i pochówku oraz świadczenie na zakup nowego psa po śmierci zwierzaka objętego ubezpieczeniem.

– dodatek do pakietu mieszkaniowego w przypadku kradzieży lub śmierci (w zdarzeniu losowym) – to odszkodowanie pozwala na odkupienie zwierzęcia takiej samej rasy (w porównywalnej cenie).

– ubezpieczenie psa na wypadek otrucia i odszkodowanie jeśli pies zginie w nieszczęśliwym wypadku.

Popularny staje się pakiet, który oferuje:

– transport do/z kliniki weterynaryjnej

– opiekę nad psem w razie hospitalizacji właściciela (nieszczęśliwy wypadek zwierzęcia lub nagłe zachorowanie) trwające dłużej niż 2 dni. W tym możemy liczyć na opiekę w miejscu zamieszkania ubezpieczonego lub zorganizowanie transportu (do innej osoby bądź schroniska).

*Poszczególne rozszerzone pakiety znajdziesz w: Compensa, Warta, Link4, Axa (dla posiadaczy konta w Mbanku), PZU.

 ubezpieczenie psa

Wymagania oraz koszty

Koszt ubezpieczenia zależy od firmy oraz polisy, którą wybierzemy. Oscyluje między ok. 40/50 zł rocznie (za ubezpieczenie OC w życiu prywatnym) do nawet 440 zł (tu już możemy spodziewać się całego pakietu weterynaryjnego).

By ubezpieczyć zwierzę trzeba spełnić odpowiednie warunki (zachęcamy do przeczytania szczegółowej oferty wybranego przez siebie towarzystwa ubezpieczeniowego). Podstawową kwestią jest WIEK. Pies/kot musi mieć ukończone 6 miesięcy i mieć nie więcej niż 6 lat (w przypadku ras małych) oraz 8 lat (w przypadku ras średnich i dużych). Kontynuowanie ubezpieczenia możliwe jest do 10 bądź 12 roku życia (to również zależne od firmy, na którą się zdecydujemy).

W rozszerzonym pakiecie zazwyczaj wymagane są wcześniejsze badania weterynaryjne oraz chip/tatuaż celem identyfikacji.

Ubezpieczenie psa/kota. Czy warto?

To pytanie na pewno pojawia się wśród sceptyków tego rodzaju ubezpieczeń. Kaprys? Dziwactwo? A może chęć jak najlepszej ochrony swojego zwierzaka?

Nie ma idealnej oferty, która zadowoliłaby każdego miłośnika czworonogów. Decydując się na zwierzę musimy pamiętać, że bierzemy za nie pełną odpowiedzialność. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym doskonale sprawdzi się dla właścicieli psów ras agresywnych, ale nie tylko. Warto się zabezpieczyć przed przykrymi niespodziankami!

Jeśli chodzi o rozszerzone pakiety Assistance – być może nigdy nie będziemy musieli z nich korzystać (i oby tak było!), ale lepiej w razie nieszczęśliwych zdarzeń mieć spokojną głowę.

Wybór należy do Ciebie!

*w związku z tym, że oferty są co jakiś czas aktualizowane – zachęcamy do zapoznania się z nimi bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych. Artykuł ten ma charakter poglądowy, by pokazać jakie oferty istnieją na rynku.

 

Dodaj coś od siebie i skomentuj ten wpis!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej